Nejúspěšnější německá skupina roku 2007 MARQUESS zahraje na Andělech!

1204721255.jpg

05.03.2008

Tiskové zprávy

Výroční ceny Akademie populární hudby ANDĚL Allianz 2007 se budou předávat již 3. dubna v noblesním a impozantním prostředí O2 Arény (dříve SAZKA Aréna) v Praze. Slavnostní ceremoniál proběhne od 20.00 hodin v přímém přenosu za asistence kamer České televize a mikrofonů ČRo1 Radiožurnálu.

 
 

Mezi pozvanými hosty nebudou při vyhlášení cen ANDĚL Allianz 2007 chybět např. Karel Gott, Lucie Bílá, Tři sestry, Aneta Langerová, Chinaski, Desmod, Wanastowi wjecy, stejně jako netradiční hudební dvojice typu Petr Kolář + Ivan Tásler, Gipsy.cz + Helena Zeťová, Kryštof + Ewa Farna, Čechomor + Zuzana Smatanová. Dojde i na vystoupení speciálního hosta ze zahraničí.

Tím bude kapela Marquess, která už pár měsíců obsazuje většinu českých rádií svým megahitem „Vayamos Companeros“. Po tomto megahitu a po baladě "You And Not Tokio" z alba „Frenetica“ se Marquess vrací s novým singlem "La Histeria". Ten annoncuje chystané dubnové nové album a je zároveň soutěžní písní Marquess pro německé finále Eurovision Song Contest a možná i vstupenkou do evropského finále v Bělehradu.

Marquess se na desce “Frenetica” opět rozhodli zpívat ve španělštině, narozdíl od mnoha svých kolegů. "Jedním z důvodů, proč zvítězila španělština, je naše láska ke španělské a jihoamerické hudbě a kultuře, dalším je zvláštní fonetika španělštiny. Existuje stěží podobný jazyk, ve kterém by bylo tolik růzností a dialektů.", říká člen kapely, Christian Fleps. Všechny písně nahrála a produkovala skupina sama. Hostující hudebníci hráli na bicí a dechové nástroje. A na otázku, jak dostalo album své jméno, MARQUESS odpovídají: “Práce na albu na ostrově byla velice inspirující, hluboce dojímavá a frenetická. A v názvu “Frenetica” jsme chtěli spojit všechny tyhle své silné pocity."

Vstupenky na ceny APH ANDĚL Allianz jsou již v prodeji, zájemci je zakoupí v obvyklých předprodejích za 250,- (k sezení) a 200,-Kč (stání).

Na základě výborné a osvědčené kooperace z předešlých let, bude i letos PETARDA PRODUCTION, a.s. pokračovat ve spolupráci s Generálním partnerem Desky roku i Výročních cen APH – pojišťovnou ALLIANZ, a.s.

 
 
 

Realizace