Na ceny Anděl Allianz 2007 přijedou Marquess a Seth Lakeman

1205874142.jpg

18.03.2008

Tiskové zprávy

Na blížící se předávání výročních cen Akademie populární hudby Anděl Allianz 2007 přijedou letos dva zahraniční hosté: německá skupina Marquess a britský písničkář Seth Lakeman.

 
 

Marquess, které u nás loni proslavil megahit Vayamos Companeros, se představí při předávání hlavních cen 3. dubna v pražské O2 areně.

Čtveřice přišla na svět v Hannoveru teprve před dvěma lety, ale její nástup byl raketový. První stejnojmenné album vydala v roce svého vzniku, mnohem úspěšnější deska Frenetica s uvedeným hitem vyšla loni. Díky velkému ohlasu na převážně španělsky zpívané skladby z alba se Marquess rozhodli kout železo, dokud je žhavé. Novou kolekci chystají vydat k dubnu a zatím ji promují singlem La Histeria.

Seth Lakeman se představí 29. března na ČT2 v přímém televizním přenosu Noci s Andělem, v němž se budou předávat žánrové ceny Anděl Allianz.

Britský písničkář, skladatel, hudebník a zpěvák je na hudební scéně od roku 1994. V roce 2005 byl nominovaný na cenu Mercury Music Prize s albem Kitty Jay. O dva roky později získal titul Zpěvák roku a odnesl si prvenství za album Freedom Fields v cenách BBC Radio 2 Folk Awards. Při svých koncertech zpívá, hraje na housle i kytaru. Nové album by mělo vyjít letos.

Ceremoniál 3. dubna v O2 areně je přístupný veřejnosti. Vstupenky jsou v prodeji za 200 Kč (k stání) a 250 Kč (k sezení).

 
 
 

Realizace