Kapela Monkey Business ovládla Anděly

1207304249.jpg

04.04.2008

Tiskové zprávy

Ve čtvrtek večer byly v pražské O2 Aréně (bývalá Sazka Aréna) předány hudební ceny Akademie populární hudby Anděl. Nejvíce se radovala skupina Monkey Business, která si odnesla tři ceny za desku Objects Of Desire And Other Complications a jejich frontman Matěj Ruppert se stal i nejlepším zpěvákem.

 
 

Deska Monkey Business se stala albem roku v žánru pop a dance. Leila Geislerová, Roman Holý a Pavel Mrázek byli za svou výtvarnou práci oceněni v kategorii Obal roku a videoklip k písničce Kit Bike se stal nejlepším ve své kategorii.

Matěj Ruppert po převzetí cen poděkoval manažerovi kapely, autorům videoklipu i Leile Geislerové, která prý stihla obal desky "v šibeničním termínu."

Skupinou roku se podle hlasování hudebních akademiků stali Chinaski, zpěvačkou Aneta Langerová a objevem Markéta Irglová. Nejlepší rockovou desku vydali Sunshine v podobě nahrávky Dreamer, písní roku jsou Pěšáci od Tata Bojs, DVD roku zase sbírka klipů k albu Strážce plamene od Petra Hapky a Michala Horáčka. Událostí roku se stal festival Rock for People, který se loni přestěhoval z Českého Brodu do Hradce Králové.

Kompletní výsledky hudebních cen Anděl Allianz 2007

Nejlepší zvukovou nahrávkou je Sváteční, album Čechomoru, a cenu prezidenta Akademie populární hudby obdržel projekt Tříkrálová sbírka. Šestnáctým obyvatelem Síně slávy je podle akademiků zpěvák Karel Černoch, který loni v prosinci podlehl nádorovému onemocnění. Televizní diváci si za osobnost roku zvolili Anetu Langerovou.

Ceremoniál zahájili Wanastowi vjecy svou letitou rockovou vypalovačkou Tak mi to teda nandej. V průběhu večera zazpívali také Karel Gott, Lucie Bílá, Petr Kolář, Ivan Tásler, Čechomor, Tři sestry, Aneta Langerová a další.

Jako moderátor se představil Richard Krajčo, který s humorem poděkoval např. hudebním kritikům za to, že zvládli vyslechnout úplně všechny desky, které vyšly. Karla Gotta pak poněkud uzemnil vtípky o jeho věku, ale vzápětí si s ním zanotoval, že jsou oba elektrikáři.

Na pódium pozval také Michala Kocába, který už poněkolikáté veřejnost ujistil, že Pražský výběr se tak úplně nerozpadl a že všechny problémy pocházejí z nedostatku času. Po všech ostrých slovních přestřelkách mezi Kocábem, Michalem Pavlíčkem a Vilémem Čokem už tomu ale jen málokdo věří.

 
 
 

Realizace