Hudební ANDĚLÉ přiletí již po sedmnácté!

1199476747.jpg

04.01.2008

Tiskové zprávy

Svého 17. pokračování se letos dočkají Výroční ceny Akademie populární hudby ANDĚL ALLIANZ 2007. Potřetí ve své novodobé historii se předávání Výročních cen APH přesune z Ostravy do Prahy.

 
 

Sošky populárních Andělů hrajících na šalmaj budou nejlepším českým zpěvákům, skupinám a hudebním tvůrcům rozdány 3. dubna 2008 od 20.00 hodin v pražské SAZKA Aréně. Ceremoniál budou v přímém přenosu vysílat ČT1 a Radiožurnál. Poprvé v „andělské“ historii by měl v SAZKA Aréně vystoupit živě s netradičním číslem Karel Gott. Mezi dalšími účinkujícími by neměli chybět například Lucie Bílá, Petr Kolář, Aneta Langerová, Ewa Farna, Yvone Sanchez, kapely Chinaski, Wanastowi Vjecy a další umělci.

Žánrové ceny budou uděleny již v sobotu 29. března v pořadu Noc s Andělem, čímž odstartuje Andělský týden, v jehož rámci budou probíhat ve vytipovaných pražských klubech koncerty a další doprovodné akce.

V rámci prvního kola hlasování cen APH bylo letos osloveno 606 vybraných akademiků z řad odborníků.

Samostatné předání komerčních cen Desky roku Allianz 2007 se uskuteční 9. února 2008 v pražském divadle Hybernia od 20.00 hodin. Na základě prodejních statistik IFPI budou rozdána ocenění ve dvanácti kategoriích: zpěvák, zpěvačka, skupina, objev, videonahrávka, absolutní vítěz, mluvené slovo, nejhranější skladba, nejhranější interpret v českých rádiích, nejprodávanější zahraniční album na českém trhu a nově také nejprodávanější píseň na internetu a nejprodávanější album patnáctiletí.

Program bude v přímém přenosu vysílat TV Prima a Radiožurnál.

 
 
 

Realizace